8:22:41 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تدفین پیکر ۲۶۸ شهید گمنام در ۹۶ مکان در استان کرمان
تدفین پیکر ۲۶۸ شهید گمنام در ۹۶ مکان در استان کرمان
گروه فرهنگی – مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان به تدفین پیکر ۲۶۸ شهید گمنام در ۹۶ مکان در استان کرمان اشاره و عنوان کرد: درخواست ما این است که به فرمانداران ابلاغ شود تا در ساخت و ساز حرم این شهیدان همکاری داشته باشند که به نوعی یادمان‌های فرهنگی محسوب

گروه فرهنگی – مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان به تدفین پیکر ۲۶۸ شهید گمنام در ۹۶ مکان در استان کرمان اشاره و عنوان کرد: درخواست ما این است که به فرمانداران ابلاغ شود تا در ساخت و ساز حرم این شهیدان همکاری داشته باشند که به نوعی یادمان‌های فرهنگی محسوب می‌شوند.

به گزارش ایکنا از کرمان، محمدمهدی ابوالحسنی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان دیروز یکشنبه، ۱۳ اسفند در جلسه مشترک شورای هماهنگی دفاع مقدس و شورای فرهنگ ایثار و شهادت استان به تفاهمنامه‌هایی میان بنیاد حفظ آثار و و وزارتخانه مختلف اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف این تفاهمنامه‌ها در راستای ایجاد مراکز فرهنگی در استان‌هاست.
وی از تدوین ۱۲۸ عنوان کتاب با محوریت نقش استان کرمان در دفاع مقدس خبر داد و افزود: در این کتاب‌ها که تاریخ دفاع مقدس در استان کرمان را به نمایش می‌کشد به اقدامات و نقش دستگاه‌‌های مختلف استان کرمان در جنگ تحمیلی پرداخته می‌شود.
ابوالحسنی با اشاره به تاکید سردار سلیمانی نیز بر تدوین کتاب نقش کرمانی‌ها در دفاع مقدس بیان کرد: برآورد هزینه‌ای برای اجرای این طرح انجام شده و اگر طی پنج سال نیز بودجه آن تأمین شود، می‌توان کتابی وزین را تقدیم نسل‌های امروز و آینده کرد.
وی به تدفین پیکر ۲۶۸ شهید گمنام در ۹۶ مکان در استان کرمان اشاره و عنوان کرد: درخواست ما این است که به فرمانداران ابلاغ شود تا در ساخت و ساز حرم این شهیدان همکاری داشته باشند که به نوعی یادمان‌های فرهنگی محسوب می‌شوند.
ابوالحسنی تصریح کرد: ۶ هزار و ۵۰۰ وصیت‌نامه از رزمندگان دفاع مقدس در استان کرمان جمع‌آوری کرده‌ایم و موجود است که ۲ هزار و ۲۰۰ وصیت‌نامه از شهدا هستند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به اردوهای راهیان نور، خواستار تخصیص اعتباری برای این امر شد و گفت: برای ساخت و ساز حرم شهدای گمنام نیز ردیف بودجه‌ای نداریم که در این زمینه نیز باید اعتباری دیده شود.
انتهای پیام

خبر جدید  باران موجب کنترل طغیان آفات در مزارع کشاوزری می شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال