9:16:18 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تالیف کتاب وصیتنامه‌های شهدا از ابتکارات استان کرمان است
تالیف کتاب وصیتنامه‌های شهدا از ابتکارات استان کرمان است
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم‌حسینی در نشست مشترک شورای دفاع مقدس و شورای ایثار و شهادت، گفت: چندین سال از جنگ‌های جهانی اول و دوم می‌گذرد اما هنوز فیلم‌ها و مطالبی در این خصوص ساخته و منتشر می‌شود. وی به فداکاری‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان هشت سال دفاع

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم‌حسینی در نشست مشترک شورای دفاع مقدس و شورای ایثار و شهادت، گفت: چندین سال از جنگ‌های جهانی اول و دوم می‌گذرد اما هنوز فیلم‌ها و مطالبی در این خصوص ساخته و منتشر می‌شود.

وی به فداکاری‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بدون هیچ امتیاز ویژه‌ای داوطلبانه در جبهه‌های جنگ حضور یافته و از مرز و بوم خود دفاع کردند، بنابراین موظفیم که یاد، خاطره و سیره آنها را نشر دهیم.

استاندار کرمان تالیف کتاب وصیتنامه‌های شهدا را یکی دیگر از ابتکارات استان در حوزه حفظ و نشر آثار دفاع مقدس دانست و بیان کرد: باید در نکوداشت و حفظ آثار شهدا تلاش کنیم، همچنین دستگاه‌ها می‌توانند اسناد و مدارکی که در خصوص پشتیبانی از دفاع مقدس در آن زمان انجام داده‌اند را از آرشیوهای خود پیدا کنند و ارائه دهند، ضمن اینکه ما نیز درصدی از بودجه فرهنگی سال آینده دستگاه‌ها را به این امر اختصاص خواهیم داد.

خبر جدید  افزایش کیفیت و کمیت آموزشی در آموزش و پرورش کرمان

وی پیشنهاد داد: وصیتنامه رزمندگانی که در قید حیات هستند با رضایت خودشان نیز چاپ کنید و سقف انتظارات و آرمان‌های آنها در زمان جنگ را با اکنون مقایسه کنید.

رزم‌حسینی یکی از دغدغه های استان کرمان را عدم جذب وام‌های خوداشتغالی دانست و اظهار کرد: فداکاری در حوزه کارآفرینی و جهاد اقتصادی کمتر از ایثار و شهادت نیست.

خبر جدید  "جمعه‌ بازار" درکرمان

تالیف ۱۲۸ عنوان کتاب با محوریت نقش استان کرمان در دفاع مقدس

محمدمهدی ابوالحسنی نیز در نشست مشترک شورای دفاع مقدس و شورای ایثار و شهادت، گفت: موزه دفاع مقدس یکی از مراکز فرهنگی در استان کرمان در خصوص حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است.

وی با بیان این مطلب که ۱۲۸ عنوان کتاب در خصوص نقش استان کرمان در دفاع مقدس در استان تالیف شده یا در حال تالیف است، تصریح کرد: در استان کرمان ۲۶۸ شهید گمنام در ۹۶ مکان آرمیده‌اند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با درخواست اختصاص بودجه‌ای برای اعزام راهیان نور، عنوان کرد: بودجه‌ای نیز برای ساخت و ساز حرم شهدای گمنام اختصاص یابد.

خبر جدید  دشمنان انسجام ملی ایران را هدف قرار داده اند

وجود ۲۲۶ هزار و ۶۱ شهید در کشور

محمدرضا حسنی سعدی مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران استان کرمان نیز در این جلسه با بیان این مطلب که ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا در ایران است، گفت: باید یاد و سیره شهدا را نگهداریم و به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.

مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران از وجود ۲۲۶هزار و ۶۱ شهید در کشور تاکنون خبر داد و عنوان کرد: یادواره شهدا در کرمان به خوبی برگزار می شود، مخصوصا یادواره شهدای رفسنجان باشکوه برگزار می‌شود، ضمن آنکه براساس نظر سنجی استان کرمان در زمینه حضور مردم در گلزارهای شهدا، رتبه اول در کشور را کسب کرده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال