14:55:51 - دوشنبه 23 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیش از ۱۰ بنای تاریخی در استان کرمان جهت مرمت به مناقصه گذاشته شد
بیش از ۱۰ بنای تاریخی در استان کرمان جهت مرمت به مناقصه گذاشته شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ بنای تاریخی در استان کرمان جهت مرمت به مناقصه گذاشته شده است. شعار سال: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ بنای تاریخی در استان کرمان جهت مرمت به مناقصه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ بنای تاریخی در استان کرمان جهت مرمت به مناقصه گذاشته شده است.

شعار سال: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ بنای تاریخی در استان کرمان جهت مرمت به مناقصه گذاشته شده است.

“محمود وفایی” با اشاره به اینکه تعدادی از بناهای تاریخی استان کرمان جهت مرمت به مناقصه گذاشته شده‌اند، افزود: این بناهای تاریخی شامل قلاع دختر و اردشیر، بافت تاریخی و بازار کرمان و مجموعه‌های پیرامون آن و همچنین بازار، مسجد و کاروانسرای‌مجموعه وکیل، خانه عامری، کارخانه حناسایی، بیمارستان قدیم شهرستان بم هستند.

خبر جدید  نظارت‌ بر پروژه‌های شهری کرمان فنی‌تر خواهد شد

وی با تاکید براینکه بافت تاریخی کرمان از قدیمی‌ترین بافت‌های تاریخی کشور محسوب می شود، اظهارکرد: بافت تاریخی کرمان به تنهایی دارای بناهای با ارزش با معماری بسیار زیبا است که متعلق به دوره های مختلف تاریخی می باشند.

وفایی با بیان اینکه طرح مرمت بافت تاریخی شهر کرمان تدوین شده است، گفت: در این طرح قسمت‌های مختلف بازار بزرگ از جمله راسته های فرعی و اصلی آن و همچنین مجموعه گنجعلیخان، بازار قلعه محمود و بازار حاج آقا علی کرمان  مرمت و بازسازی می‌شوند.

خبر جدید  وضعیت آب کرمان بحرانی است؛ استان کرمان بیشترین کمبود آب کشور را دارد

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان به مرمت قلاع دختر و اردشیر کرمان اشاره و عنوان کرد: از اولویت‌های این اداره کل مرمت این دو بنای با ارزش تاریخی است که به‌زودی اجرا می شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، کدخبر: ۹۷۰۲۰۳۰۱۷۶۳ ، www.isna.ir

خبر جدید  ناکامی سارقان مسلح طلافروشی در بردسیر
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال