16:39:14 - شنبه 17 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بحث بازآفرینی در شهر رفسنجان به طور جدی آغاز شود
بحث بازآفرینی در شهر رفسنجان به طور جدی آغاز شود
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا عظیمی‌زاده ظهر شنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری رفسنجان اظهار داشت: بحث بازآفرینی زنده سازی فرهنگ و آداب و رسوم گذشته را نیز با خود دارد و بحث های فرهنگی اجتماعی در کنار بازآفرینی شهری و پایداربودن بازآفرینی اهمیت دارد. وی افزود: در طرح بازآفرینی استفاده بهینه از منابع دیده

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا عظیمی‌زاده ظهر شنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری رفسنجان اظهار داشت: بحث بازآفرینی زنده سازی فرهنگ و آداب و رسوم گذشته را نیز با خود دارد و بحث های فرهنگی اجتماعی در کنار بازآفرینی شهری و پایداربودن بازآفرینی اهمیت دارد.

وی افزود: در طرح بازآفرینی استفاده بهینه از منابع دیده شده که از آنها به گونه ای بهره ببریم که نسل آینده از آن بی‌بهره نباشد.

شهردار رفسنجان عنوان کرد: محدوده مکانی بازآفرینی شهری صرفاً بافت فرسوده سکونتگاههای غیررسمی نیست بلکه نسبت به کل شهر باید نگاه بازآفرینی باشد و توسعه و گسترشی که قرار است در آینده صورت گیرد همه باید با نگاه بازآفرینی انجام شود.

عظیمی زاده با اشاره به اینکه بخش عمده ای از شهر رفسنجان را بافت فرسوده تشکیل می دهد، بیان کرد: برخی سکونتگاه‌ها و بافت های تاریخی اصلا توان جا دادن جمعیت را از نظر زیرساخت، خدمات، وضعیت فرهنگی و اجتماعی ندارند لذا این دقت نظر را می‌طلبد هم از کمک‌های دولت درست استفاده شود هم کاری که قرار است جدید انجام شود با رویکرد بازآفرینی انجام شود که ما ایرانشهر جامع خوب در رفسنجان داشته باشیم.

خبر جدید  خسارت به 40 درصد قنات‌های استان کرمان در پی بروز خشکسالی‌های اخیر

وی با اشاره به خاستگاههای تمدن های گذشته در ایران، یادآور شد: تمدنی که ایران در گذشته از جمله در رفسنجان که شهرهای بااصالتی بودند و تمدن در آن شکل گرفته بودند بود، فارغ از اینکه آیا بافت تاریخی در آن باقی مانده یا خیر شهرها از این تمدن بهره داشتند و شهرهایی به مراتب کامل‌تر و پیشروتر در بعد زمانی خود بودند اما امروز داریم مقداری از تمدن واقعی ایرانشهری با این نوع ساخت و ساز و نگرش شهرسازی عقب می‌مانیم.

خبر جدید  تگرگ و تندباد در جنوب استان کرمان و لزوم رعایت بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی

شهردار رفسنجان با تأکید بر اینکه باید برنامه‌های جامع در بازآفرینی در شهر رفسنجان داشته باشیم و همه دستگاه‌ها باید در این قضیه کار کنند و برنامه داشته باشند، تصریح کرد: شرکت توزیع برق میزان مصرف انرژی را کم کند و نور خیلی مطبوعی برای شهروندان استفاده کند که کار خوبی هم در این زمینه انجام شده و شهرداری هم کمک می‌کند از کمکهای دولتی هم در این بحث بتوانیم استفاده کنیم تا وضعیت روشنایی شهر را ساماندهی کند و به نوعی بازآفرینی پایدار شود.

عظیمی زاده تصریح کرد: در زیرساخت‌هایی چون آسفالت، زیرسازی و پیاده‌روسازی و… می‌توانیم با مصوبات و طرح‌هایی که ارائه خواهد شد کار کنیم و در زمینه تسریع خدمات شهری هم کار و برنامه‌ریزی شود. به عنوان مثال اگر فضاهای آموزشی، مذهبی یا درمانی کم داریم می توانیم خدماتی ارائه شود و پیگیری شود که یکسری کارها را با حمایت دولت انجام دهیم.

خبر جدید  بازدید خبرنگاران ۸ کشور جهان از کرمان

وی با اشاره به اقدامات شهرداری در این زمینه افزود: شهرداری با حمایت شورای شهر یکسری کارها را آغاز کرده از جمله ساماندهی بافت رحمت‌آباد که سکونتگاه غیررسمی است در حال انجام است و بحث بازآفرینی در آن در حال پیاده‌شدن است. شهردار رفسنجان تصریح کرد: امیدواریم با همکاری تمام دستگاه‌ها و حمایت مجموعه دولت از دستگاهها بحث بازآفرینی در شهر رفسنجان به طور جدی آغاز شود و در بعد ملی می‌توان مشکلات را به گوش بزرگترهای کشور گزارش داد و از آنها کمک گرفت.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال