15:27:16 - پنج‌شنبه 15 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اگر حقوق دولتی کرمان برنمی‌گردد، مواد معدنی استخراج نشود
اگر حقوق دولتی کرمان برنمی‌گردد، مواد معدنی استخراج نشود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: معتقدیم اگر قرار است ۱۵ درصد حقوق دولتی ۶۳ میلیون تن مواد معدنی به استان برنگردد، استخراج هم نشود. به گزارش ایسنا، مهدی حسینی‌نژاد امروز ۲۵ بهمن ماه در جلسه بررسی عملکرد پهنه‌های اکتشافی استان کرمان اظهار کرد: در حوزه معدن در استان کرمان هدفمند و کاملاً

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: معتقدیم اگر قرار است ۱۵ درصد حقوق دولتی ۶۳ میلیون تن مواد معدنی به استان برنگردد، استخراج هم نشود.

به گزارش ایسنا، مهدی حسینی‌نژاد امروز ۲۵ بهمن ماه در جلسه بررسی عملکرد پهنه‌های اکتشافی استان کرمان اظهار کرد: در حوزه معدن در استان کرمان هدفمند و کاملاً برنامه‌ریزی شده حرکت می‌کنیم و در سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان پروژه‌های معدن و صنایع معدنی افتتاح شد که ماحصل همین برنامه‌های هدفمند است.

وی با اشاره به فعالیت‌های معدنی استان درگذشته افزود: از سال ۹۳ اجبار کردیم دولت کار بنگاه‌داری را کنار گذاشته و به بخش خصوصی اعتماد کردیم که نتیجه آن افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در بخش معدن و صنایع معدنی بود.

خبر جدید  بیان فقط نقاط ضعف بازی کردن در زمین دشمن است

حسینی‌نژاد تصریح کرد: مسأله مهم‌تر این‌که هم‌اکنون پروژه‌های آماده افتتاح در حوزه معادن و صنایع معدنی نزدیک به ۷۰۰۰ میلیارد تومان است که تا اردیبهشت‌ماه سال آینده نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. تا پایان سال ۹۸ در استان ۱۶ هزار میلیارد تومان پروژه جدید افتتاح می‌شود و با تولید ۱۰ میلیون تن شمش، استان کرمان قطب فولاد کشور خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: ظرفیت دیگر استان، نگاه و اعتماد ویژه استاندار به بخش خصوصی در همه زمینه‌هاست و در نتیجه اتفاقات شیرینی که در اشتغال و سایر زمینه‌ها رخ داده را مشاهده می‌کنیم. حماسه اقتصادی در استان کرمان در حال اتفاق افتادن است و دلیل آن اعتماد به بخش خصوصی است.

خبر جدید  کاهش ذخایر خونی استان کرمان

حسینی‌نژاد در ادامه با اشاره به ثبت محدوده‌های معدنی استان توسط افراد ناتوان از نظر مالی و فنی درگذشته، اظهار کرد: با ساماندهی این وضعیت، ۶۰۰۰ محدوده ثبت شده در کالک تبدیل به ۲۵ پهنه و برای اکتشاف به شرکت ها و افراد توانمند واگذار شد.

وی با اشاه به مسائل زیست محیطیِ حوزه فعالیت‌های معدنی تصریح کرد: باید هم نگاه زیست محیطی و هم نگاه توسعه ای داشته باشیم و براساس ماده ۴۳ قانون برنامه ششم، شورای معادن استان تشکیل شده که مسائل این حوزه را دنبال می‌کنیم.

خبر جدید  تجهیز تمامی روستاهای استان کرمان به خدمات ارتباطات همراه هر سه اپراتور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: تلاش می‌کنیم کار اکتشافی بزرگ انجام بدهیم و شرکت‌های معدنی که در استان فعالیت می‌کنند، باید با ما در انجام فعالیت‌ها همکاری داشته باشند و معتقدیم اگر قرار است ۱۵ درصد از حقوق دولتی ۶۳ میلیون تن مواد معدنی به استان برنگردد، استخراج هم نشود.

وی یادآور شد: با پیگیری‌های صورت گرفته، اختیار ۳۵ درصد حقوق دولتی معادن، با شورای معادن استان است که متأسفانه در ۱۰ سال گذشته از ۱۵ درصد حقوق دولتی تنها ۰٫۰۵ درصد به استان برگشته بود.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال