به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ دکتر "سیدمصطفی آیتاللهیموسوی" در این نشست، پیرامون پروژه بام کرمان با اشاره به تعهدات طرفین پروژه عنوان کرد: طبق زمانبندی اعلام شده در جلسات قبلی، پروژه تلهکابین باید از خرداد ماه به صورت آزمایشی مورد بهرهبرداری قرار میگرفت که به دلیل برخی از مشکلات و مسائل این امر عملیاتی نشده است.

وی با بیان اینکه قرار بوده پروژه بام کرمان نیمه اول امسال به بهرهبرداری برسد تصریح کرد: این کار باید با همکاری مجری پروژه و دستگاههای اجرایی محقق شود که درخواست ما از دستگاههای اجرایی و سرمایهگذار پروژه این است که زمانبندی را براساس توان خود و توجه به همه مباحث اعلام کرده و اهتمام جدی بر اجرای کار داشته باشند.

خبر جدید  پنجره واحد سیار سرمایه گذاری استان طی ده روز آینده راه اندازی خواهد شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در خصوص تامین زیرساختهای آب، برق و گاز پروژه بام کرمان با توجه به تعهدات دستگاههای اجرایی بیان کرد: با توجه به توافقات انجام شده، حداکثر طی سه ماه آینده انتقال کامل تاسیسات آب، برق و گاز به این پروژه صورت خواهد گرفت

آیتاللهیموسوی اضافه کرد: شرکت آب و فاضلاب متعهد شده خط لوله مسیر داخل شهر تا منبع در حال احداث توسط سرمایهگذار را انجام دهد ضمن آنکه با قول شرکت گاز، خط لوله مورد نیاز به بالای کوه اجرایی میشود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به احداث پست برق مورد نیاز در بالای کوه توسط مجموعه ملل، شرکت برق متعهد گردیده است که هر چه سریعتر تجهیزات پست برق را در این منطقه نصب کند.

خبر جدید  برنامه ششم توسعه مبنای فعالیت های توسعه ای شرق استان قرار گیرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با بیان اینکه جاده دسترسی به مجموعه نیز با انتقال امکانات زیربنایی طی سه ماه آینده امکان آسفالت آن فراهم خواهد شد گفت: با اجرای کامل زیرساختها، تا شش ماه آینده تعهدات شرکت سرمایهگذار در پروژه بام کرمان اعم از راهاندازی ایستگاه و غیره به پایان میرسد و تلهکابین شهر کرمان آماده بهرهبرداری خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه مقرر گردید اجرای ۱۲۰۰ متر فضای سبز بالای کوه تا یک ماه و نیم آینده و ۹۰۰ متر ابتدایی مسیر تا ۶ ماه آینده به اتمام رسیده و تحویل داده شود.

همچنین مقرر گردید جابجایی دکلهای بالای کوه نیز با توجه به ایجاد مسیر دسترسی تا یک ماه آینده عملیاتی شود.

خبر جدید  مدارس کرمان از 27 اردیبهشت ماه بازگشایی می شوند

* افتتاح پل ابوذر تا پایان خرداد ماه

براساس این گزارش مهران عالمزاده شهردار کرمان نیز در این جلسه از اتمام عملیات ساخت تقاطع غیرهمسطح ابوذر خبر داد و عنوان کرد: عملیات ساخت پل به اتمام رسیده و در حال انجام کارهای جزئی بوده که این آمادگی وجود دارد تا پایان خرداد ماه جاری این پروژه افتتاح شود

وی همچنین به ادامه کار ساخت پل شهید بادپا (راه آهن) پرداخت و افزود: سگمنتهای این پل در حال تولید هستند و از اواخر خرداد ماه کار نصب این سگمنت ها آغاز خواهد شد.