6:28:53 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اخذ سند مالکیت موقوفه‌ای به قدمت ۲۰۰ سال در بردسیر
اخذ سند مالکیت موقوفه‌ای به قدمت ۲۰۰ سال در بردسیر
گروه اجتماعی: سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بردسیر گفت: سند مالکیت موقوفه ۲۲۰ ساله این شهرستان به ارزش ۵۰ میلیارد ریال اخذ و به نام موقوفه صادر شد. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمان، حجت‌الاسلام حمید‌رضا حسین‌رضایی، سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بردسیر دیروز دوشنبه، ۱۶ بهمن با تشریح اقدامات

گروه اجتماعی: سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بردسیر گفت: سند مالکیت موقوفه ۲۲۰ ساله این شهرستان به ارزش ۵۰ میلیارد ریال اخذ و به نام موقوفه صادر شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمان، حجت‌الاسلام حمید‌رضا حسین‌رضایی، سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بردسیر دیروز دوشنبه، ۱۶ بهمن با تشریح اقدامات حوزه ثبتی این اداره به اخذ سند مالکیت بخشی از اراضی موقوفه «عبدالحسین خان‌مشیزی» اشاره کرد و گفت: بیش از ۳ هکتار از اراضی موقوفه واقع در شهر بردسیر به ارزش ۵۰ میلیارد ریال اخذ و بنام موقوفه صادر شد.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بردسیر افزود: واقف عبدالحسین خان‌مشیزی در سال ۱۲۱۵ «ه ق» بخشی از املاک خود را که امروز قریب به ۵ دانگ از محدوده شهرستان را شامل می‌شود، جهت امور آستان قدس رضوی و خدام حرم مطهر، مسجد جامع شهر بردسیر و عزاداری ایام محرم وقف کرد.
حسین‌رضایی با اشاره به تصرف عدوانی متصرفین به اراضی موقوفه ادامه داد: در جهت احقاق حق موقوفه طرح دعوی در محاکم قضایی اقدام و در نتیجه رای صادره به نفع موقوفه بود.
وی گفت: در حال حاضر در حوزه اراضی مذکور ۸۴ قطعه زمین با کاربری مسکونی در تصرف افراد است که با توجه به تثبیت مالکیت این اراضی، متصرفین ملزم به تنظیم سند اجاره با اوقاف هستند.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بردسیر با اعلام تعداد موقوفات شهرستان بردسیر اظهار کرد: ۱۵۶ موقوفه متصرفی و غیر‌متصرفی با بیش از یک هزار و ۵۵۰ رقبه در بردسیر وجود دارد که اطلاعات آن‌ها در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه کشور ثبت شده است.
وی یکی از مهمترین وظایف اوقاف را علاوه بر اجرای امینانه نیت واقفین خیر‌اندیش، حراست و حفاظت از موقوفات دانست و گفت: هدف از سند‌دار کردن حدود اراضی موقوفات کوتاه کردن دخل و تصرف سودجویان است.
منبع: روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان

خبر جدید  اعلام برنامه های هفته دولت در کرمان

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال