3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آغاز طرح مطالعاتي ريلي مشاركتي در كرمان
آغاز طرح مطالعاتي ريلي مشاركتي در كرمان
خبرگزاري آريا- طرح مطالعاتي ريلي مشاركتي در كرمان و پايه‌گذاري محور جنوب- شمال با ساخت راه‌آهن بم- جيرفت- جاسك آغاز شد .به گزارش خبرگزاري آريا، وزير راه و شهرسازي پنج شنبه در سفر به جيرفت گفت: رئيس جمهوري در نظر داشت كه براي فعال كردن بندر جاسك بايد يك خط ريلي به سمت مركز ،

آغاز طرح مطالعاتي ريلي مشاركتي در كرمان

خبرگزاري آريا- طرح مطالعاتي ريلي مشاركتي در كرمان و پايه‌گذاري محور جنوب- شمال با ساخت راه‌آهن بم- جيرفت- جاسك آغاز شد .
به گزارش خبرگزاري آريا، وزير راه و شهرسازي پنج شنبه در سفر به جيرفت گفت: رئيس جمهوري در نظر داشت كه براي فعال كردن بندر جاسك بايد يك خط ريلي به سمت مركز ، شمال و شرق داشته باشيم و اين خط ريلي بايد از جاسك شروع شود و به سمت جيرفت برسد كه هم‌اكنون سرمايه‌گذاري و مطالعات در دست اقدام است.اغاز طرح مطالعاتي ريلي مشاركتي در كرمان
عباس آخوندي  در جمع خبرنگاران  افزود: در اين سفر رئيس‌جمهوري ۲ پروژه ريلي را مدنظر دارد كه پروژه كرمان- سيرجان به طول ۲۰۰ كيلومتر به عنوان اولين پروژه ريلي مشاركتي بخش خصوصي به ارزش هزار ميليارد تومان و سهم ۳۵ درصدي دولت و ۶۵ درصدي بخش خصوصي است كه دستور آغاز عمليات اجرايي آن در همين سفر اعلام  شد .
وزير راه و شهرسازي افزود:  طرح دوم محور ريلي بم- جيرفت – جاسك است. با وجود اينكه در خليج‌فارس بخش عمده بار از ۲ بندر ، بندرعباس و امام جابه جا مي‌شوند اما با توجه به وجود درياي عمان تصميمي اتخاذ شد كه يك بندر بزرگ نيز در اين منطقه داشته باشم.
آخوندي  افزود: اهميت قطعه حدفاصل سه‌راهي بم به جيرفت زماني مشخص مي‌شود كه به جاسك برسد.
وي با بيان اينكه احداث اين محور ريلي موجب اتصال درياي عمان به خطوط راه‌آهن مي‌شود گفت: هم اکنون طراحي مسير ريلي جيرفت تا جاسك شروع شد.
وزير راه و شهرسازي در ادامه با توجه به انجام كار مطالعاتي اين پروژه  ابراز اميدواري کرد ر اواخر امسال اولين قطعات اين محور را براي مناقصه اعلام عمومي و كار به سرعت شروع شود.
وي گفت: در اين سفر پايه‌گذاري محور جنوب-شمال از سه‌راهي بم به جيرفت و ادامه آن تا جاسك انجام مي‌شود ، اگرچه ممكن است چند سال  به طول بينجامد اما يكي از كارهاي بسيار مهم براي كشور محسوب مي‌شود.

خبر جدید  افتتاح طرح بهسازی معابر ۳۵ روستا در نرماشیر

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال