17:45:12 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آخرین وضعیت مناطق زلزله زده کرمان/مسئولان پیگیر مشکلات مردم هستند
آخرین وضعیت مناطق زلزله زده کرمان/مسئولان پیگیر مشکلات مردم هستند
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام زکریا نیکویی بعدازظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص وضعیت مناطق زلزله زده استان کرمان اظهار داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مردم در مشکلات و گرفتاری ها به یکدیگر کمک کنند و در کنار

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام زکریا نیکویی بعدازظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص وضعیت مناطق زلزله زده استان کرمان اظهار داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مردم در مشکلات و گرفتاری ها به یکدیگر کمک کنند و در کنار هم باشد ما به عنوان سرباز رهبری بدون وابستگی به هیچ جناح سیاسی و گروهی اقدامات اولیه خود را در منطقه زلزله هجدک آغاز کردیم.

نیکویی گفت: مشکل اساسی مردم کوهبنان اسکان موقت است و با توجه به نزدیک شدن به فصل بهار و تابستان از مسئولان می خواهیم که مردم را در بازسازی منازلشان یاری کنند.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در زمینه گلایه مردم از توزیع کانکس بیان داشت: در منطقه کوهبنان کانکس فقط در اختیار مردمی که مستحق کانکس هستند قرار می گیرد و افرادی که استطاعت مالی داشته باشند کانکس در اختیارشان قرار نمی گیرد.

نیکویی افزود: از مردم و رسانه ها می خواهیم به این مناطق سر بزنند و از نزدیک شاهد باشند که امکانات و اسکان در اختیار مردم مستحق قرار داده شده و در صورت مشاهده افراد نیازمند حتما برای کمک رسانی اطلاع دهند.

معاون سازمان بسیج رسانه ای کشور گفت: از مردم می خواهیم در این خصوص که شایعه پراکنی می کنند که مسئولان خوابند یا رسیدگی نمی کنند کم لطفی نکنند چرا که مسئولان پیگیر مشکلات مردم هستند.

نیکویی تصریح کرد: دولت برای مردم کوهبنان پرونده نوسازی و پرداخت وام ایجاد کرده و آواربرداری و پروانه ساخت رایگان است و وامی هم که پرداخت می شود تنفس دارد و بعد از مدتی باز پرداخت خواهد داشت.

خبر جدید  بازدید معاون آبفای وزیر نیرو از پروژه سدصفارود در رابر

وی افزود: بدون استفاده ریالی از نهاد و سازمانی با کمک فضای مجازی از مردم و خیران کمک خواستیم و خیران هم استقبال کردند.

نیکویی بیان داشت: در مرحله اول ۱۰ تن پوشاک، برنج، دارو، چادر، پتو و… به همراه تیم پزشکی شامل روانشناس، روانپزشک، متخصص زنان، متخصص بیماری های عفونی و چند روحانی از استان تهران به منطقه اعزام شدند.

معاون سازمان بسیج رسانه ای کشور گفت: خوشبختانه در روز اول استاندار کرمان از این اقدام استقبال کرد و همه معاونت های استانداری را در اختیار این گروه جهادی قرار داد همچنین سپاه پاسداران استان کرمان تمام امکانات خود را در اختیار ما گذاشت.

وی با اشاره به اینکه ۳۰۰ کیلو گوشت قرمز و مرغ بین مردم توزیع شده است، تصریح کرد: در این مدت اسکان موقت را برای مردم انجام دادیم اما از مسئولان می خواهیم در خصوص بازسازی منازل مردم را یاری کنند.

نیکویی بیان داشت: نگرانی مردم از این بود که برای دریافت وام ضامن های سنگینی بخواهند که دسترسی نداشته باشند و با پیگیری استاندار و مسئولان تصویب شد مقدار زیادی وام بلاعوض در اختیار مردم قرار گیرد.

وی افزود: مجددا ۱۰ تن بخاری، چادر، پتو و پوشاک با کمک خیرین به کرمان ارسال شد و دیگر برای مردم هجدک نیاز نبود و این ۱۰ تن در انبار هلال احمر ذخیره شد که  پس از زلزله کوهبنان این اقلام در کوهبنان توزیع شد.

وی بیان داشت: اولویت اسکان را برای زنان بد سرپرست و بی سرپرست گذاشتیم و کانکس مبله در اختیار این افراد قرار داده شد.

معاون سازمان بسیج رسانه ای کشور با اشاره به اینکه کمک های ارسال شده بدون غرض سیاسی و جناح بازی سیاسی توزیع شد، افزود: از رسانه ها می خواهیم اگر زن بدسرپرست یا بی سرپرست بدون اسکان موقت در منطقه کوهبنان مشاهده کردند اطلاع دهند و ما هم تا جایی توانسته ایم این افراد را شناسایی کرده و اسکان داده ایم.

خبر جدید  زمین لرزه ۴.۳ ریشتری هجدک را تکان داد

افراد واجد شرایط در کوهبنان کانکس دریافت کرده اند

وی بیان داشت: در مرحله دوم ۵۰ عدد کانکس به افرادی که احتیاج داشتند داده شد که جمعا ۱۷۰ کانکس در اختیار مردم کوهبنان توسط خیران قرار گرفت.

نیکویی تصریح کرد: خیریه مهرآفرین ۱۰۰ کانکس را متقبل شد و در حال حاضر ۱۳۰ کانکس دپو داریم و تا امروز فقط ۴۰ نفر شناسایی شده اند که نیاز به کانکس دارند.

معاون سازمان بسیج رسانه ای کشور افزود: خیری ۱۴ راس گوسفند نذر کرده بود که در روستای جور کوهبنان ذبح شد و خیر دیگری هزینه ۴۰۰ کیلو مرغ را متقبل شد که این ها بین مردم توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۵۰ بخاری برقی، ۱۵۰ چادر در کوهبنان توزیع شد، اظهار کرد: یک خیر تهرانی هزینه بازسازی قنات مهمی که ۶۰۰ خانوار زمین های کشاورزی خود را از طریق این قنات آبیاری می کردند متقبل شد.

نیکویی بیان داشت: سه خیر تهرانی سه زمین را برای سه خانمی که بیمار بودند خریداری کردند و از خیران می خواهیم در ساخت این زمین ها مردم را یاری کنند.

پایان ۱۴ سال کانکس نشینی با یاری خیران

معاون سازمان بسیج رسانه ای کشور گفت: در شهرستان بم خانواده هشت نفره ای را معرفی کردند که ۱۴ سال در کانکس زندگی می کنند و با کمک یک خیر زمینی برای این خانواده خریداری شد که هزینه ساخت خانه بخشی را فرمانداری شهرستان بم و بخشی دیگر را سازمان بسیج رسانه به عهده گرفت.

خبر جدید  اعلام برنامه های هفته دولت در کرمان

وی با اشاره به اینکه در شهرستان بم دو برادر نیز با گذشت ۱۴ سال در کانکس زندگی می کردند، افزود: خیری دیگر به نام این دو برادر زمین را خریداری کرد و مسئولان شهرستان نیز هزینه ساخت زمین را متقبل شدند.

نیکویی بیان داشت: در رودبار جنوب در روستا توکل آباد مدرسه ای با ۸۰ دانش آموز وجود داشت که بخشی از آن کانکس و بخشی از آن ساختمان غیرقابل استفاده بود و یکی از خیران ۳۰۰ میلون تومان برای ساخت مدرسه پرداخت کرد که در مهرماه سال جاری این مدرسه به بهره برداری می رسد.

معاون سازمان بسیج رسانه ای کشور تصریح کرد: یک خیر ساکن کانادا هزینه یک میلیارد تومان برای ساخت هنرستان در روستا پشت رود به عهده گرفت.

وی گفت: در روستای تکل حسن مردم در کپر زندگی می کردند که سپاه برای این افراد خانه ساخت و زمین های کشاورزی برای ایجاد شغل در اختیار مردم قرار داده است.

استاندار کرمان محرومیت را به فرصت تبدیل کرد

نیکویی بیان داشت: استاندار کرمان قلعه گنج را به گنج و محرومیت را به فرصت تبدیل کرده و متاسفانه عده ای به دنبال سیاه نمایی هستند و به جای قوت قلب نقاط ضعف را فقط می خواهند بیان کنند.

معاون سازمان بسیج رسانه ای کشور با اشاره به اینکه فعالیت هایی که انجام می شود فارغ از گرایش های سیاسی با هدف خدمت به مردم انجام می شود، افزود: امروز باید خوشحال باشیم که رئیس جمهور استان کرمان را به عنوان یک پایلوت اقتصادی معرفی کرده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار سال